SIKCA SORULAN SORULAR

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SIRASINDA CANIM ÇOK YANAR MI?

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve soğuk üflemeyle o anki acı eşiği çok düşmektedir, acısı atış sonrası hemen geçer.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNDE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta siyah tende bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

LAZER EPİLASYON CİLDİNİZE ZARAR VERİR Mİ?

Hayır kesinlikle zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında yoğunlaştırılmış lazer ışınları derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerini hedef alır.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNİN SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Günümüzün yeni nesil ve  gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden doktor ve hemşireler kontrolünde lazer yapılması önerilir.

LAZER EPİLASYONUN SEANS ARALIKLARI NEDİR?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Lazer Epilasyon Tedavisi ilerledikçe seansların arasındaki aralıklar uzamaktadır.

İletİşİm Formu

(insert contact form here)

This is form is just for demo purpose. No inquiries will be answered.